Zespól Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim

Zapraszamy Was do obejrzenia prezentacji prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów, czasami z delikatnym wsparciem 😊

Wszystkim Twórcom – GRATULUJEMY pomysłowości i efektu!

 

Zobacz nasz film

 

 Muzyka: Piosenka o Wiośnie, Orkiestra Dni Naszych

Wodzisław Śl. 04.03.2021r.

 

Oświadczenie pracowników ZPSWR

 

Przez pięć ostatnich lat w naszej szkole panował spokój i ład. W momencie ogłoszenia przez powiat konkursu na dyrektora placówki zaczęły nagle napływać do władz powiatu i innych instytucji nie pomijając organów ścigania różnorakie pisma, donosy i skargi, które w bardzo obraźliwy sposób przedstawiają naszą dyrekcję, nas nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, naszą pracę a ostatnio oskarżające nas o haniebne zachowania w stosunku do naszych podopiecznych. Korespondencja ta, choć podpisana fikcyjnymi danymi jest rozpatrywana przez nasz organ prowadzący i nagłaśniana przez media bez weryfikacji u źródła . Cała ta sytuacja budzi nasze ogromne oburzenie. Czujemy się pokrzywdzeni, dotknięci i poniżeni. Nasza praca, którą wykonywaliśmy przez wiele lat budując pozytywny wizerunek naszej placówki legła w gruzach. Nie możemy się również oprzeć wrażeniu, że komuś ewidentnie zależy na poniżeniu naszej dyrekcji w celu wyeliminowania jej i pozbawienia możliwości udziału w konkursie na dyrektora naszej szkoły. My pracownicy ZPSWR- za dyrekcją stoimy murem!
Pracownicy ZPSWR

 

Oświadczenia zostało podpisane przez ponad stu pracowników ZPSWR

Kochani,

Nasza placówka włączyła się w akcję "Jeden Naród Ponad Granicami" organizowaną przez Stowarzyszenie "Patriotyczny" Kędzierzyn - Koźle. Celem akcji jest pomoc Polakom na Wschodzie. Chodzi o przygotowanie paczek żywnościowych dla Rodaków żyjących na Kresach.

Czytaj więcej: Akcja "Jeden Naród Ponad Granicami"

INFORMACJA RODZICÓW

Informujemy, iż  Powiat Wodzisławski zaprasza przedstawicieli Rady Rodziców Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Powiatu Wodzisławskiego w dniu 9 marca 2021r. o godzinie 11:00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92a.

W związku z panującym stanem epidemicznym i obostrzeniami udział w spotkaniu może wziąć maksymalnie 12 osób. Chętni rodzice proszeni są o kontakt z Radą Rodziców. 

Dyrekcja ZPSWR