Get Adobe Flash player

BLUES DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W OLZIE

8 września 2017r. uczestniczyliśmy w corocznej imprezie noszącej nazwę „Blues dla niepełnosprawnych”. Szkolnym autokarem uczniowie dwóch klas SPdP razem z dyrektorem szkoły i swoimi wychowawcami pojechali do pięknie położonego ośrodka rekreacyjnego w Olzie, gdzie jak co roku zapewniono nam ogrom wrażeń muzyczno - tanecznych. Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali energetyczne tańce country i zaprosili do nauki jednego z nich. Ćwiczenie kroków na scenie, jak również ostatecznie wyćwiczona wersja tańca sprawiły nam dużo radości ( musicie nam wybaczyć brak zdjęć... bo albo się tańczy, albo robi zdjęcia.... ) i zakończyło kowbojskim okrzykiem „ihaaaaa”

W głównej części imprezy w bluesowe klimaty poprowadził nas pięknie wykonawca Kajetan Drozd wraz ze swoją kapelą .

Bujaliśmy się na podium pod sceną ( podobno było około tysiąca uczestników z różnych ośrodków), słuchaliśmy bluesa, śpiewaliśmy wszyscy razem i co chwila spotykaliśmy znajomych- naszych byłych absolwentów ( oj...ilu ich było :) …)

Pogoda w tym dniu była wspaniała, więc wspaniale smakował nam też poczęstunek zapewniony dla nas przez organizatorów: bigos z bułką i napój. Wiemy, że za rok na bluesie nas nie zabraknie!

View the embedded image gallery online at:
http://zpswr.wodzislaw.pl/joomla30/#sigFreeId1f61eccf65

Nowy rok szkolny 2017/ 2018 został rozpoczęty !

Są zwolennicy wakacji, są zwolennicy nauki i pracy. W naszej szkole są i jedni i drudzy: kiedy trwają wakacje, korzystają z uroków lata i relaksu, ale kiedy przychodzi wrzesień, z radością idą do szkoły. Tak właśnie było 4 września 2017 roku. Roześmiani, szczęśliwi, opaleni, wypoczęci ludzie duzi i mali, dzieci i dorośli uczestniczyli we mszy świętej inaugurującej rozpoczęcie nauki szkolnej. Byli oczywiście i zestresowani, i ci, co lubią narzekać, ale po kilku chwilach również im zaśmiały się buzie.

Po mszy weszliśmy do wyremontowanej i pięknie wymalowanej w czasie wakacji szkoły, gdzie dyrektor szkoły pan Andrzej Skiba przywitał serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli, przedstawił nowego zastępcę dyrektora, panią Aleksandrę Tatarczyk-Sobek, wyczytał wychowawców poszczególnych klas i życzył dobrego roku szkolnego 2017/ 2018.

Pod opieką naszych wychowawców udaliśmy się do klas. Nowy skład klasy, nowi uczniowie to niespodzianki i radosne zaskoczenie. Niektóre zespoły pozostały w niezmienionym składzie i to również był powód do radości.

Kiedy rozchodziliśmy się do szkolnych autobusów, z niejednych ust padało to samo zdanie: od jutra ruszamy pełną parą... tak, tak...

Nowy rok szkolny 2017/ 2018 został rozpoczęty !

View the embedded image gallery online at:
http://zpswr.wodzislaw.pl/joomla30/#sigFreeIde209b57ae0

Porządek Uroczystości

Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/2018

  1. 815- Msza święta rozpoczynająca rok szkolny 2017/2018
  2. 900- spotkanie na stołówce szkolnej

- powitanie uczniów i ich rodziców

- przedstawienie głównych celów pracy placówki w roku szkolnym 2017/2018

- omówienie zasad bezpiecznego pobytu uczniów w placówce podczas zajęć lekcyjnych

- uroczyste otwarcie roku szkolnego 2017/2018

  1. 930- spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami klas.

Wyprawka szkolna 2017/2018

Rozporządzenie - Wyprawka szkolna

Zarządzenie - Prezydenta Miasta

Wyprawka - wnioski o dofinansowanie  2017/2017