Zespól Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 

Witam bardzo serdecznie wszystkich czytających te słowa . Dzisiejszy dzień , dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020 jest bardzo nietypowy. Nikt z nas, we wrześniu 2019 roku nie mógł przewidzieć takiego zakończenia... Rok szkolny inny od wszystkich poprzednich. Rok, w którym normalność naszego życia została zburzona przez pojawienie się koronawirusa i konieczność ratowania ludzkiego zdrowia i życia poprzez stosowanie narzuconych nam nakazów i zakazów, co bardzo zakłóciło normalność i swobodę życia. Zdalne nauczanie, konieczność stałego przebywania w domach, noszenie maseczek, niemożliwość swobodnego przemieszczania się ludzi, to były dla wszystkich bardzo trudne chwile.

Zamknięto szkoły i przedszkola. W szkołach zamiast gwaru, uśmiechu zgromadzonych w nich uczniów, panowała przejmująca cisza. Cisza , która przerażała i budziła wielki smutek. Nauczyciele zaczęli pracę zdalną z Wami , drodzy uczniowie. Zdalne nauczanie : inny sposób nawiązywania kontaktów, wykonywania zadań i poleceń , oglądanie nagranych filmów, uzupełnianie kart pracy , wideo rozmowy i czaty. Wszystko po to , by dziś mogło nastąpić zakończenie roku szkolnego. Wiem, że nie było łatwo. Nikomu : ani nauczycielom, ani uczniom , ani rodzicom, ani żadnemu z pracowników szkoły. Wspólna praca, przestawienie na zupełnie inny tryb zdało egzamin i właśnie za to , za tą ofiarną , pełną nowych rozwiązań pracę, chcę dziś wszystkim ogromnie podziękować. Możemy być z siebie dumni , daliśmy radę! Mam świadomość, że w tym koronawirusowym nauczaniu musieliśmy dać z siebie więcej, szukać nowych rozwiązań możliwości przekazu i mocniej zaangażować Waszych rodziców i opiekunów. Wszystkim bardzo dziękuję !

Pandemia koronawirusa jeszcze gnębi nie tylko Polskę, bo walkę z nią toczy właściwie cały świat . Musimy jednak wierzyć, że wreszcie ten wirus przestanie nas dręczyć, że przestaniemy się bać o nasze zdrowie i życie.

Dzisiaj pragnę wszystkim życzyć pogodnych , słonecznych , pięknych wakacji, jak najwięcej wrażeń z urlopowych wycieczek i ...szczęśliwego powrotu do szkoły.