Ostatni - piąty dzień ferii już za nami

 . Tematem dnia było - ,,Zdrowo jemy - owoce''. Uczestniczyliśmy w zajęciach: ,,Smacznie, bajecznie, kolorowo'' podczas których robiliśmy soki owocowe, smakowaliśmy owoce, robiliśmy koktajl. Soki były pyszne, postanowiliśmy poczęstować nimi nasze panie sekretarki :).
Ale była niespodzianka. Prawdziwym relaksem były dla nas zabawy ze sztucznym śniegiem i masą solną. Dotykaliśmy, ugniataliśmy, formowaliśmy owoce i inne kształty. Na koniec, wybraliśmy się na nasz nowy plac zabaw. To była prawdziwa frajda - sami zobaczcie...

Czwarty dzień ferii.

 Dziś, pojechaliśmy z naszymi opiekunami na wycieczkę do Parku Leśnego u Kaczyny w Rogowie. Pojechał z nami również, nasz nowy kolega - Miś Zbyś :). Spacerowaliśmy po parku, oglądaliśmy i karmiliśmy zwierzęta, zostaliśmy również, zaproszeni na przejażdżkę bryczkami. Było cudownie. Po długiej i wyczerpującej przejażdżce bryczkami, ogrzaliśmy się w cieple ogniska i posililiśmy się pysznymi, pieczonymi kiełbaskami. Przy ognisku  śpiewaliśmy pieśni biesiadne i świetnie się bawiliśmy.

Podczas trzeciego dnia ferii, przyświecało nam motto: ''Oddychamy świeżym powietrzem''.

 Wybraliśmy się wszyscy do Groty Solnej w Hotelu Amadeus. Bajkowa sceneria groty, czyste, zjonizowane powietrze, kojąca muzyka oraz szum wody spływającej po kamieniach odprężyły nas i wyciszyły. Wyjazd, sprawił nam wielką przyjemność. Niektórzy z nas, po raz pierwszy byli w tak pięknym hotelu. Zrobiło to na nas wrażenie. Po powrocie, braliśmy udział w zajęciach z wykorzystaniem multimediów - ''Tajemnicza Wyspa'', tańczyliśmy i śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki z kanału TV MINI MINI i zajadaliśmy przepyszną pizzę.

Drugi dzień ferii minął pod hasłem ,,Zdrowo jemy - warzywa''.

 Robiliśmy sałatki warzywne, które później ze smakiem zjedliśmy. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy film pt: ,,Kraina Lodu'', a po obejrzeniu filmu odwiedził nas Olaf - filmowy bałwanek. Bawiliśmy się razem z nim, śpiewaliśmy piosenki z filmu i tańczyliśmy. To był wyczerpujący dzień ale było bardzo radośnie!

Akcja ,,ZIMA W MIEŚCIE - FERIE ZIMOWE DZIEŃ PIERWSZY''.


Tematem dzisiejszego dnia,było: ,,Jak dbać o higienę osobistą?''. Oglądaliśmy filmy instruktażowe dotyczące mycia zębów, uczestniczyliśmy w SENSO-BAJCE ,,O Misiu Zbysiu, który dbał o higienę''.
Braliśmy udział w treningu czystości samodzielnie myjąc zęby. Następnie robiliśmy kolorowe kanapki, które ze smakiem zjedliśmy. Było bardzo fajnie! Miś Zbyś został maskotką naszych ferii, wraz z nim będziemy przemierzać kolejne dni.