Aleksandra Hawrył - pomysłodawczyni, prowadziła ze sztabem osób zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego dnia wiele rozmów, telefonów i ustaleń, żeby po wielu dniach (jeśli nie miesiącach, wierzcie mi) perfekcyjnego dopinania pomysłów, rozpocząć dzisiejszy dzień punktualnie o godzinie 9.30 w sali kinowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Prowadzący, Anna Politowicz i Łukasz Ochodek z wielką radością powitali wszystkich przybyłych gości. Warto w tym miejscu wspomnieć, że patronat nad Festiwalem objął Starosta Wodzisławski Pan Ireneusz Serwotka.

Bardzo nam było miło, że mogliśmy - tak jak w ubiegłym roku - spotkać się z przesympatycznym wodzirejem Pawłem Kordułą. Oprócz tego, że ze swadą i dowcipem witał kolejnych uczestników, to nauczył nas jeszcze piosenki „Bravo, bravissimo” i trzymał sztamę z DJ Merci M, kiedy trzeba było podgrzać już i tak gorącą atmosferę.

Nad oceną uczestników (niewdzięczna rola przy tak wysokim poziomie!) pochyliło się trzyosobowe jury: Maja Czyż, Katarzyna Popek oraz Rafał Karwot. Widzieliśmy, jak wesoło podrygiwały im nogi przy niektórych piosenkach i to sprawiło, że zaskarbili sobie nasze względy jako weseli ludzie.

Uczestników było 15 a ich występy przerywane były między innymi tańcem grupy Miraż, Dżepetto squad, wokalnym występem grupy Turbulencja, koncertem uczniów szkoły muzycznej i oczywiście występem gospodarzy, czyli uczniów Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczo- Rewalidacyjnych na Kopernika. Dodatkową atrakcją były śmieszne popisy dwóch kolorowych klaunów - wpływali na zanik stresu każdej osoby na sali :)

Po prawie trzech godzinach zmagań na scenie przyszedł czas na nagrody, wyróżnienia, dyplomy i gratulacje: dyrektor ZPSWR p. Andrzej Skiba razem z dyrektorem WCK p. Krzysztofem Jarochem wręczali je zadowolonym uczestnikom Festiwalu .

Miło nam ogłosić, że wszyscy okazali się zwycięzcami, ale jak to na festiwalach - były miejsca szczególnie wyróżnione: Jakub Jóskowski, Jessica Siedlecka zdobyli wyróżnienia, Robert Bugla - trzecie miejsce, Joachim Krzyształa - drugie miejsce, a Angelika Faucz zdobyła miejsce pierwsze! Uśmiech na twarzy zwyciężczyni był największy, kiedy wręczono jej czek na 500 zł., która to kwota zostanie przeznaczona na nagranie promującego singla w studiu nagrań GO RECORDS.

Z widowni brawom nie było końca...dumni byli rodzice, koledzy i koleżanki, nauczyciele, wychowawcy i terapeuci!

Każdy z nas ma w sobie talent, trzeba tylko poszukać w sobie odwagi, żeby móc go uwolnić... Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom, dziękujemy sponsorom, którzy sprawili, że nagrody nabrały konkretnego wymiaru, godnego takiej imprezy i talentu młodych artystów. Wszystkim, którzy szykują się na festiwal w kolejnym roku życzymy odwagi i zapału do pracy nad przygotowaniem repertuaru.

 Dziękujemy, że byliście dziś z nami! Jeśli coś wam w tym przeszkodziło, szukajcie relacji na stronie ZPSWR, w gazetach i relacjach TV . Z dumą możemy stwierdzić, że nasze imprezy często mają wielki, dobry rozgłos!

 Do przyszłego roku Kochani!

(tekst E.G)