Stowarzyszenie ,,Czyń Dobro” na rzecz niepełnosprawnych uczniów i absolwentów szkół i placówek specjalnych w Wodzisławiu Śląskim

KRS 0000376697

Prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia "Czyń Dobro" z dopiskiem:

Dla Beniamina Dubek na protezę

Nr konta:  70 8468 0000 0010 0028 2871 0001

Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów. Dla nauczycieli mamy, najpiękniejszy bukiet słów...

 Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczycielajest świętem wszystkich pedagogów, wychowawców i nauczycieli. Obchodzony każdego roku 14 października Dzień Nauczyciela jest również wyjątkowym dniem w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. To właśnie z okazji Dnia Nauczyciela w tych placówkach odbywają się różnego rodzaju uroczystości i apele. Uczniowie  często przygotowują nawet specjalne przedstawienia, wykorzystując do tego opowiadania, piosenki i wierszyki. W  tym roku 2018 roku święto "wypadło" w niedzielę, więc uczniowie i nauczyciele świętowali w piątek, 12 października lub w poniedziałek, 15 października.

Nasz Ośrodek ten wyjątkowy dzień celebrował już w piątek. Był uroczysty apel przygotowany przez nasze dzieci dla nauczycieli i pracowników administracji. Były laurki, życzenia, kwiaty. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej postanowiły wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i udały się wraz z nauczycielami na szkolny plac zabaw. Tam wykorzystując kolorowe kredy do tablicy stworzyły z pomocą wychowawców wizerunek -  sylwetki nauczycieli w ramach cyklicznego programu „Pora na…”, czyli pora na portret ulubionego nauczyciela. Trudno im było zdecydować się kogo chcą narysować, dlatego stworzone portrety, dzieci interpretowały według swoich "nauczycielskich sympatii". Zajęcia na świeżym powietrzu i wspólna praca podczas tworzenia, sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Śmiechów i żartów było co niemiara.  A efekt końcowy był naprawdę imponujący.

 

Edyta Czyż

Agata Chmielewska