Działajmy Razem - DBI 2019 - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Działajmy Razem" odbył się w naszej placówce po raz 7. Dzieci i oraz młodzież niepełnosprawna chętnie wzięła udział w akcjach organizowanych z okazji tego dnia w naszej placówce. Pamiętaliśmy również o opiekunach osób niepełnosprawnych - ich rodzicach, nauczycielach, by czuli się odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich dzieci i podopiecznych w sieci.  Inicjatywą objęci zostali uczniowie niepełnosprawni  intelektualnie w stopniu lekkim oraz głębiej upośledzeni, z uwagi na szeroką dostępność Internetu wśród naszych wychowanków. Głównym przesłaniem inicjatywy było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu  do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i uczniów z problematyką bezpieczeństwa online. Poprzez szereg zrealizowanych inicjatyw zwróciliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w wyniku podjętych przez nas działań unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem. Nie może zabraknąć tego elementu w edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. 

 

 

 W ZPSWR spełniamy marzenia!!!

Realizacja  PROJEKTU DROGA DO KOBIECOŚCI ,POCZUCIEM PEŁNEJ WŁASNEJ WARTOŚCI!!!!

W Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczych Rewalidacyjnych w Wodzisławiu śląskim, uczennice z  klasy III Gimnazjum ZET (wych. A. Mospańska), oraz z klasy III SPdP ( wych. A. Politowicz), wzięły udział w  PROJEKCIE: DROGA DO KOBIECOŚCI, POCZUCIEM PEŁNEJ WŁASNEJ WARTOŚCI-celem projektu była totalna metamorfoza, która wydobyła z nich 100% kobiecości i piękno, łamiąc schematy i mity  na temat niepełnosprawności intelektualnej!!!!!!

Czytaj więcej: Projekt: Droga do kobiecości, poczucie pełnej własnej wartości

Biegnę dla Beniamina

W dniu 3 marca 2019r. w miejscu „Balaton” Wodzisław Śl. odbędzie się „Bieg Tropem Wilczym” organizowany przez Fundację PKO Bank Polski. Jest to bieg charytatywny dedykowany osobom potrzebującym. Ten bieg będzie dedykowany naszemu uczniowi Beniaminowi Dubek „na protezę i rehabilitację”. Akcja polega na tym, że zawodników startujących w danym biegu zapraszamy dodatkowo do włączenia się do charytatywnej akcji biegowej. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem ( w naszym przypadku Biegnę dla Beniamina). Dzięki zaangażowaniu pozyskamy środki finansowe na ten szczytny cel.

http://tropemwilczym.pl/bieg/wodzislaw-slaski/

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału!